Lista rzeczy na obóz sportowy judo świętochłowice

OBÓZ SPORTOWY JUDO KS TORNADO TEAM ŚWIĘTOCHŁOWICE

Zawoja  25.07 – 03.08.2021r

W związku z obecną sytuacją epidemiologiczną w kraju, dbając o Wasze bezpieczeństwo, w tym roku zamiast zebrania organizacyjnego, wszystkie niezbędne informacje przesyłamy w korespondencji, a w przypadku pytań jesteśmy do Waszej dyspozycji pod niżej podanymi numerami telefonów. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami wyjazdu.

Wyjazd/powrót – miejsce i godzina zbiórki, transport

Wyjazd na obóz – 25.07 godz. 11:00 Szkoła Podstawowa nr 1 w Świętochłowicach ul. Zubrzyckiego 38.

https://www.google.pl/maps/place/Szkoła+Podstawowa+nr+1+im.+Miłośników+Ziemi+Śląskiej/@50.302051,18.911637,16.16z/data=!4m5!3m4!1s0x4716d29ea1d3ee3f:0x6839b4d64d0e96e4!8m2!3d50.302026!4d18.9142524

Powrót z obozu – 03.08 około godz. 14.00 w miejsce zbiórki – będziemy informować na bieżąco z trasy.

W związku z sytuacją epidemiologiczną prosimy aby dzieci były odprowadzane i odbierane przez jednego rodzica (opiekuna), aby nie stwarzać zbyt dużego zgromadzenia. Rodzice/opiekunowie nie mogą mieć żadnych objawów oraz kontaktów z osobami zakażonymi w ciągu ostatnich 14 dni. Prosimy o poważne potraktowanie wytycznych!

Kadra wychowawców

Kierownik obozu: Adam Brysz– tel. 733 644 328

Wychowawcy:

Monika Brysz – tel. 794 662 011

Agnieszka Brysz – tel. 533 522 115

Marcin Konieczny – tel. 733 644 328

Jacek Brysz tel. 692 765 068

Kadra trenerska posiada odpowiednie kwalifikacje oraz wieloletnie doświadczenie pracy z dziećmi.

Kieszonkowe, lekarstwa

Kieszonkowe prosimy o zamknięcie w kopercie oraz rozmienienie na nominały 5zł, 10zł lub 20zł. Na kopercie należy napisać imię i nazwisko oraz kwotę. Rekomendowana kwota przez nas to około 60-120zł (5-10zł na dzień).

Lekarstwa należy spakować do pudełka lub torebki oraz opisać: Imię i nazwisko oraz listę leków wraz z zastosowaniem, dawkowaniem. W przypadku konieczności brania leków na stałe, prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny i przekazanie niezbędnych informacji. Prosimy wszystkie leki przekazywać kadrze, nie zostawiać ich dzieciom.

Kieszonkowe oraz leki należy przekazać na zbiórce wyjazdu. Jeżeli dzieci potrafią same rozporządzać pieniędzmi to oczywiście nie przekazujemy kieszonkowych wychowawcom.

Bezpieczeństwo, zmiany programu

Bezpieczeństwo uczestników obozu jest dla nas najważniejsze. Jesteśmy przygotowani do stosowania się do wytycznych MEN oraz GIS oraz regulaminu obozu, który powstał na ich podstawie.

W razie jakichkolwiek wypadków, chorób itp., najbliższe pogotowie ratunkowe, szpital oraz powiatowa stacja sanitarno-epidemiologiczna  Na miejscu będziemy mieli samochód, więc będziemy w stanie błyskawicznie się tam dostać.

Telefony, kontakt z dziećmi, odwiedziny

Zgodnie z regulaminem obozu dzieciom do 12 roku życia prosimy nie dawać telefonów oraz innych gadżetów umożliwiających dzwonienie (np. smartwatch). Starszym dzieciom telefony są zabierane i udostępniane w wyznaczonych godzinach. Kontakt z dziećmi jest możliwy codziennie poprzez kadrę wychowawców, jednak prosimy dzwonić nie częściej niż raz dziennie, najlepiej w godzinach: 9.00-10.00 lub 15.00-16.00. W przypadku gdy trener nie odbiera, na pewno oddzwoni jak to będzie tylko możliwe. Prosimy nie dzwonić w godzinach wieczornych, gdyż wzmaga to tylko tęsknotę i problemy z zaśnięciem.

W związku z bezpieczeństwem wypoczynku i wytycznymi GIS nie przewidujemy żadnych odwiedzin podczas obozu!

Tęsknota, kryzysy

Naturalną rzeczą jest, iż część dzieci (szczególnie te, które są na obozie pierwszy raz) może przez pierwsze parę dni lub w późniejszym etapie obozu (np. z powodu zmęczenia) tęsknić, płakać. Dzieci często w takiej sytuacji proszą rodziców przez telefon, aby ich zabrały z obozu. Kryzys z reguły przechodzi po paru dniach, kadra wychowawców oczywiście mocno wspiera takie dzieci. W takiej sytuacji prosimy, aby rodzic był wsparciem dla dziecka i utwierdzał go w przekonaniu, że da radę i nie ma powodu wracać do domu, a nie sugerowanie dzieciom, że zostaną wcześniej odebrane z obozu (jeszcze nam się nie zdarzyło, aby jakieś dzieci musiały wcześniej wyjeżdżać). Z doświadczenia wiemy, że częstsze telefony do rodziców wcale nie pomagają w aklimatyzacji, a zazwyczaj wzmagają tęsknotę. Zdarza się również, że dzieci wcale nie chcą dzwonić do rodziców, gdyż same są świadome, że wtedy bardziej tęsknią, więc prosimy to uszanować. W takim wypadku wychowawcy zawsze chętnie opowiedzą rodzicom jak sobie ich dziecko radzi. Ponadto będziemy wrzucać na facebook.pl/ tornado.mma na bieżąco zdjęcia i relacje z obozu. Gdyby dzieci opowiadały coś niepokojącego przez telefon to w pierwszej kolejności prosimy o kontakt i weryfikację tego z kadrą trenerską. Zdarzało się, iż dzieci opowiadały niestworzone rzeczy, przekręcały fakty. W takim wypadku współpraca rodzica z wychowawcami pozwala Nam często szybciej rozwiązać jakiekolwiek problemy

.

Słodycze

Na obozie staramy się zdrowo odżywiać, nie jemy słodyczy, chipsów, paluszków itp. nie pijemy kolorowych napojów gazowanych itp. W związku z tym prosimy nie dawać dzieciom nic z tych rzeczy na podróż, ani nie robienia zapasów na cały obóz. Takie rzeczy są zabierane i wyrzucane przez wychowawców, więc szkoda marnować pieniędzy.

Lista rzeczy do zabrania

maseczka ochronna x2, opcjonalnie żele do dezynfekcji (organizator również zapewnia środki do dezynfekcji)

judogi i pas (osoby trenujące judo)

dla dziewczynek koszulki pod judogi + gumki do włosów niezbędne na treningu

zegarek

buty do biegania;

buty do chodzenia;

– sandały;

– klapki;

– koszulki do treningu i do chodzenia – min. 8 szt.

– majtki – min. 9 szt.

– skarpetki – min. 9 szt.

długie spodnie dresowe – min. 2 pary, jeansy – 1 para.

Krótkie spodenki do treningu i do chodzenia – 4 szt.

– kurtka przeciwdeszczowa

– strój na dyskotekę

– bluza z długim rękawem min 3 szt

– czapka z daszkiem 2 szt

– 2 ręczniki duże

– kąpielówki

– kosmetyki (mydło, szczoteczkę i pastę do zębów itp.)

– mały plecak + portmonetka!

– aviomarin na drogę – dzieci, które potrzebują.

– krem do opalania, środek na komary

– legitymacja szkolna

karty do grania, gry planszowe, książki, przybory do rysowania

Przypominamy, iż jest to obóz judo – większość ubrań powinna mieć charakter sportowy (np. spodenki dresowe, a nie jeansowe).

Aparaty fotograficzne, mp3 playery i inne urządzenia elektroniczne dzieci zabierają na własną odpowiedzialność. Prosimy również nie dawać dzieciom żadnych konsoli do gier itp.