MMA dla początkujących

Jak wygląda trening?

Do klubu należy przyjść odpowiednio wcześniej żeby zdążyć się przebrać przed treningiem i czekać na sali.


Rozgrzewka rozpoczyna każdy trening, jest niezbędna żeby przygotować organizm do wysiłku, wykonywania prawidłowo ćwiczeń i zapobiega kontuzjom.

W czasie rozgrzewki trener obserwuje również poziom rozwoju fizycznego i umiejętności ćwiczących, dzięki czemu może dostosować poziom trudności treningu, tak żeby każdy mógł się rozwijać w odpowiednim dla siebie tempie i przy adekwatnej intensywności treningu.

 

Następnym etapem jest trening technik z partnerem polegająca na powtarzaniu w parach, pod okiem trenera, technik MMA. Program treningu dla początkujących obejmuje zestaw fundamentalnych technik, niezbędnych do uprawiania MMA takich jak prawidłowe poruszanie się w klatce, techniki bezpiecznego upadania, ciosy, kopnięcia, walkę w klinczu obalenia oraz walkę w parterze.

 

W ostatniej fazie treningu utrwalamy poznane techniki, przy ograniczonym oporze partnera podczas sparingów zadaniowych oraz robimy ćwiczenia siłowe i wytrzymałościowe.

Sparingi zadaniowe polegają na powtarzaniu określonych sekwencji technik lub serii działań w parze z innym treningowym partnerem. W przeciwieństwie do sparingów pełnokontaktowych, sparingi zadaniowe koncentrują się na doskonaleniu poszczególnych technik, układów ruchowych i taktyk, co pozwala na opanowanie i ugruntowanie poszczególnych umiejętności oraz poprawę koordynacji ruchowej i refleksu, bez ryzyka poważnych kontuzji, jakie mogą wystąpić podczas pełnego kontaktu.

Trening siłowy i wytrzymałościowy obejmuje takie ćwiczenia jak podciąganie na drążku, pompki, przysiady, podskoki, bieganie i wiele innych. Kształtują ciało i przygotowują do sprostania trudom walki.

Po treningu ćwiczenia rozciągające we własnym zakresie, w celu poprawy mobilności całego układu ruchowego i uniknięcia kontuzji.

Czego potrzebujesz do treningu?

Bez tego nie możesz Ćwiczyć:

obuwie zmienne! (Na macie trenujemy boso i dotykamy jej twarzą, dlatego po wejściu do klubu zmieniamy obówie! Idziemy do szatni przebieramy się, w obuwiu zmiennym idziemy na sale i zdejmujemy je przed wejściem na matę)

– odpowiedni strój sportowy

– odpowiednie nastawienie do treningu (chęć doskonalenia się, poprawiania swoich umiejętności i sprawności)

Bez tego możesz ćwiczyć:

Rękawice do mma

Ochraniach na zęby

Ręcznik

Wodę lub napój izotoniczny 

 

 

Treningi MMA dla początkujących w trakcie wakacji szkolnych odbywają się razem z grupą MMA dla zaawansowanych w ramach treningów MMA Open


wtorek 18:00 – 19:15

czwartki 18:00 – 19:15

treningi prowadzą

Aleksander „Sasza” Karkin’jan

 zapasnik / purpurowy pas w BJJ

Piotr Smykla

bokser, amatorski medalista mistrzostw śląska

© 2023 ⚡🌪 TornadoTeam. Wszelkie prawa zastrzeżone

Close

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur
adipiscing elit. Pellentesque vitae nunc ut
dolor sagittis euismod eget sit amet erat.
Mauris porta. Lorem ipsum dolor.

Working hours

Monday – Friday:
07:00 – 21:00

Saturday:
07:00 – 16:00

Sunday Closed

Our socials