MMA dla początkujących

Jak wygląda trening?

Do klubu należy przyjść odpowiednio wcześniej żeby zdążyć się przebrać przed treningiem i czekać na sali.


Rozgrzewka rozpoczyna każdy trening, jest niezbędna żeby przygotować organizm do wysiłku, wykonywania prawidłowo ćwiczeń i zapobiega kontuzjom.

W czasie rozgrzewki trener obserwuje również poziom rozwoju fizycznego i umiejętności ćwiczących, dzięki czemu może dostosować poziom trudności treningu, tak żeby każdy mógł się rozwijać w odpowiednim dla siebie tempie i przy adekwatnej intensywności treningu.

 

Następnym etapem jest trening technik z partnerem polegająca na powtarzaniu w parach, pod okiem trenera, technik MMA. Program treningu dla początkujących obejmuje zestaw fundamentalnych technik, niezbędnych do uprawiania MMA takich jak prawidłowe poruszanie się w klatce, techniki bezpiecznego upadania, ciosy, kopnięcia, walkę w klinczu obalenia oraz walkę w parterze.

 

W ostatniej fazie treningu utrwalamy poznane techniki, przy ograniczonym oporze partnera podczas sparingów zadaniowych oraz robimy ćwiczenia siłowe i wytrzymałościowe.

Sparingi zadaniowe polegają na powtarzaniu określonych sekwencji technik lub serii działań w parze z innym treningowym partnerem. W przeciwieństwie do sparingów pełnokontaktowych, sparingi zadaniowe koncentrują się na doskonaleniu poszczególnych technik, układów ruchowych i taktyk, co pozwala na opanowanie i ugruntowanie poszczególnych umiejętności oraz poprawę koordynacji ruchowej i refleksu, bez ryzyka poważnych kontuzji, jakie mogą wystąpić podczas pełnego kontaktu.

Trening siłowy i wytrzymałościowy obejmuje takie ćwiczenia jak podciąganie na drążku, pompki, przysiady, podskoki, bieganie i wiele innych. Kształtują ciało i przygotowują do sprostania trudom walki.

Po treningu ćwiczenia rozciągające we własnym zakresie, w celu poprawy mobilności całego układu ruchowego i uniknięcia kontuzji.

Czego potrzebujesz do treningu?

Bez tego nie możesz Ćwiczyć:

obuwie zmienne! (Na macie trenujemy boso i dotykamy jej twarzą, dlatego po wejściu do klubu zmieniamy obówie! Idziemy do szatni przebieramy się, w obuwiu zmiennym idziemy na sale i zdejmujemy je przed wejściem na matę)

– odpowiedni strój sportowy

– odpowiednie nastawienie do treningu (chęć doskonalenia się, poprawiania swoich umiejętności i sprawności)

Bez tego możesz ćwiczyć:

Rękawice do mma

Ochraniach na zęby

Ręcznik

Wodę lub napój izotoniczny 

 

 

Treningi MMA dla początkujących w trakcie wakacji szkolnych odbywają się razem z grupą MMA dla zaawansowanych w ramach treningów MMA Open


wtorek 18:00 – 19:15

czwartki 18:00 – 19:15

treningi prowadzą

Aleksander „Sasza” Karkin’jan

 zapasnik / purpurowy pas w BJJ

Piotr Smykla

bokser, amatorski medalista mistrzostw śląska

© 2023 ⚡🌪 TornadoTeam. Wszelkie prawa zastrzeżone